Všade

Ak chcete zorganizovať podporu štrajku vo svojom okolí, máte niekoľko možností. Porozmýšľajte nad tým, kto by vám mohol ešte pomôcť. Čím viac hláv, tým viac rozumu a rúk. Spojte sa s miestnymi skupinami, iniciatívami alebo inými subjektmi, ktoré by vám mohli pomôcť rozšíriť podporu štrajku. Je niekoľko aktivít, ktoré môžete urobiť:
  • Príďte na niektorý z pochodov za klímu 20. septembra. Kde všade budú štrajky v podobe pochodov alebo zhromaždení, postupne zverejňujeme na facebookovej stránke klimatického štrajku. Spojte sa viacerí a dohodnite sa, ako pôjdete. Vlakom? Alebo je vás veľa a objednáte si spoločný autobus? Pripravte si dopredu transparenty, zavolajte svojich známych a rodinu. Vyplňte náš mobilizačný formulár, môžeme vám pomôcť spojiť sa s ostatnými vo vašom okolí.

Nemôžete prísť na štrajk osobne? Skúste ešte raz porozmýšľať, či si to naozaj neviete vybaviť a dôjsť 🙂 . 

  • Ak naozaj naozaj nemôžete dôjsť, skúste aspoň podporiť štrajk iným spôsobom. Odfoťte sa s transparentom, urobte miništrajk tam, kde sa nachádzate. Či už na pracovisku alebo pri ikonickej pamiatke pri vašom bydlisku. A nezabudnite o tom dať vedieť!
  • Šírte správu o klimatickom štrajku. Počas príprav komunikujte na sociálnych sieťach, čo robíte. Urobte event, na ktorom zorganizujete prednášku o klimatickej kríze pre vašu komunitu. Odfoťte sa s podporným transparentom a zdieľajte informácie o štrajku. Spravte si spoločnú prípravu transparentov u niekoho na záhrade, v miestnom klube, telocvični či inom priestore, kam zavoláte viac ľudí a podporte sa v prípravách. Nezabudnite na hashtagy #climatestrike, #idenamovsetko, #strajkujemzaklimu.
  • Oslovte miestne podniky a prevádzky, aby sa pridali k štrajku. Máte vo svojom okolí spriatelené kaviarne, kníhkupectvá či iné podniky, ktoré sa rady pridajú k štrajku 20. septembra od 11:00 tým, že na čas zavrú prevádzku? Alebo môžu informovať vo svojej prevádzke o štrajku? Máme pre vás materiály, ktoré im môžete ponúknuť.